Ve středu 17.12. si děti v MŠ vyzkoušely Vánoční nadílku nanečisto. Nadílku si užily nejen u stromečku, ale i u stolku, kde na ně čekaly dobroty přichystané od Vás, rodičů. Posíláme veliké díky.
V pátek navštívil i naší MŠ Mikuláš. Od rána jsme si hráli na čertíky a andílky a těšili jsme se na příchod Mikuláše. Ten přišel a přinesl dětem menší nadílku, ze které měly děti radost. Děti vše zvládly bez slziček.
Ve středu si pro děti paní knihovnice z místní Obecní knihovny připravily program Robůtci. Děti si vyzkoušely včelky, ale také minirobůtky, které se snažily programovat - malovat cestu, sestavovat cestu s jednoduchými příkazy. Setkání bylo velice poučné a zajímavé.
V pátek navštívila paní knihovnice děti v MŠ a představila jim spoustu knih, které si mohly prohlédnout a pracovat s nimi.
V úterý jsme jeli s dětmi městskou dopravou do Terezína, kde v KD bylo představení "Na kouzelném paloučku". Představení bylo plné velikých loutek, z čehož byly děti unešené. Po představení jsme šli do MŠ Čtyřlístek, kde se děti naobědvaly a vyrazili jsme zpátky městskou dopravou do naší školky. Dětem se toto dopoledne velice líbilo a těší se na další podobnou akci.
I tento rok jsme navštívili bazén. Bohužel jen dvakrát, z důvodu nemoci a dlouhodobého zotavování dětí. Přesto si to děti v bazéně i ve velkém bazéně moc užily a těší se na další návštěvu.
V pátek jsme se vydali do Litoměřic do Divadla, kde jsme shlédli pohádku : O zvědavém slůněti, aneb jak sloni k chobotu přišli. Pohádka byla poučná, ale i zábavná. Po představení jsme navštívili ZŠ Na Valech, kde probíhal Den otevřených dveří spojený se Dnem zvířat. Děti si prohlédly prostory ZŠ v doprovodu žáků školy, kteří jim poté ukázali a představili živá zvířátka, která si přinesla z domova.
Ve čtvrtek jsme se s dětmi vydali do lesa v Olešku, kde si děti stavěly různé domečky, sbíraly přírodniny, zahrály si různé hry, ale hlavně si vše osahaly, prozkoumaly, prohlédly. Staly si na chvíli průzkumníci, objevitelé. Výlet se moc povedl a zážitků bylo hodně.
Nový školní rok jsme zahájili výletem na DH v Litoměřicích, kde si děti vyzkoušely roli řidiče i chodce. Návštěva se velice povedla a děti byly spokojené.
S dětmi jsme se poslední den školy rozloučili návštěvou v Medvídkově. Přesto, že děti sem došly pěšky, měly spoustu energie na prolézačky, skluzavky, houpačky aj. Celé dopoledne uběhlo hrozně rychle. Děti se poté vrátily autobusem do školky, kde na ně čekal oběd.
Na Krétě 359
411 55 Terezín
Nové Kopisty 73
412 01 Terezín